گاهی پیش می آید که فردی بخواهد سرعت اینترنت خود را بسنجد، در این آموزش نحوه تست سرعت در هر سیستم عاملی با استفاده از کامند را آموزش می دهیم.


 

 

در حال حاضر هم از طریق مرورگر و هم برنامه های موجود می توان راحتی سرعت اینترنت را سنجید اما چه چیزی باعث می شود تا فردی بخواهد سرعت اینترنت خود را با استفاده از دستوری کامندی تست کند؟

شاید کسی به سروی توسط ssh ریموت زده باشد یا مرورگرش به خوبی کار نکند و بخواهد بصورت مستقیم سرعت را بررسی کند و یا هر دلیل دیگری می تواند باشد.

ابتدا باید اقدام به دانلود speedtest-cli از سایت گیت هاب بکنید. پس از نصب این نسخه به راحتی و تنها با وارد کردن عبارت speedtest  قادر به تست سرعت اینترنت خواهید بود.

 

نصب speedtest-cli بر روی بر روی اوبونتو

تست سرعت اینترنت با کامند
 - چی جوری

برای نصب speedtest-cli بر روی اوبونتو کافی است تا کامند زیر را در ترمینال اجرا کنید :

sudo apt install speedtest-cli

speedtest-cli بر روی تمامی لینوکس ها با هسته دبین نصب می شود و تنها کافی است تا سینتکس نصب برنامه در هر نسخه را رعایت کنید.

نصب speedtest-cli بر روی ویندوز

بررسی سرعت اینترنت با cmd - چی جوری

برای استفاده از speedtest-cli در ویندوز ابتدا باید اقدام به نصب پایتون بر روی سیستم خود کنید. اگر به آموزش نصب پایتون دقت کنید در انتهای آموزش باید آدرس نصب پایتون را در system PATH وارد کنید. پس از دانلود بسته نصبی speedtest-cli همینکار را pip  نیز بکنید و سپس نصب  speedtest-cli  با استفاده از کامند زیر کنید :

pip install speedtest-cli

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر