اسنپ چت که یک شبکه ی اجتماعی محبوب این روزها می باشد دارای قابلیت ها و برخی تنظیمات مخفی می باشد. در این آموزش ترفند ها وقابلیت های مخفی برنامه محبوب اسنپ چت (Snapchat) را به شما خواهیم گفت.


 

دسترسی به تنظیمات مخقی Snapchat

از بخش تنظیمات گوشی به مسیر Additional services > Manage بروید تا تنظیمات مخفی Snapchat را مشاهده کنید که شامل فلش زدن دوربین جلو (front-facing flash)، اموجی دوستان (friend emojis)، دسترسی ها (permissions ) و فیلتر ها (filters) می شود.

شما همچنین می توانید با فعال کردن حالت مسافرت (Travel Mode) مصرف اینترنت خود را پایین بیاورید.

ترفندها و قابلیت های اسنپ چت (Snapchat) - چی جوری

تعویض بین دوربین جلو و دوربین اصلی در اسنپ ها

این قابلیت  متاسفانه در همه ی گوشی ها کار نمیکند (بجز iOS که همه ی دیوایس های آن پشتیبانی می کنند) اما با دو ضربه بر روی صفحه می توانید حالت دوربین را بین دوربین جلو و دوربین اصلی هنگام ضبط فیلم در اسنپ تعویض تعویض کنید. با این ویژگی می توانید کارهای زیادی انجام دهید و تعویض بین دوربین های گشی را خیلی سریع انجام دهید.

استفاده از چندین فیلتر

هنگامی که شما یک اسنپ می گیرید می توانید با کشیدن صفحه به سمت چپ یک فیلتر رنگی یا بیشتر بگذارید. اما آیا می دانستید که می توانید از لایه ای از فیلتر ها استفاده کنید؟ برای مثال ممکن است شما بخواهید یک عکس علاوه بر سیاه و سفید بودن تایم عکس را نیز بر روی آن قرار دهید. برای اینکار ابتدا فیلتر سیاه و سفید عکس خود را قرار دهید و سپس انگشت خود را بر روی صفحه قرار داده و نگه دارید و ساعت را به روی عکس بکشید.

آموزش اسنپ چت
 - چی جوری

تایید هویت دو مرحله ای در اسنپ جت

تایید هویت دو مرحله ای یک لایه ی امنیتی به لاگین در اسنپ چت اضافه می کند. شماره تلفن خود را به اسنپ جت بدهید و در بخش تنظیمات به  بالای صفحه بروید و بر روی Login verification ضربه بزنید . در هربار لاگین کردن به اسنپ برای شما کدی اسمس خواهد شد که برای ورود علاوه بر رمز عبور این کد را نیز باید داشته باشید.

اضافه کردن آهنگ به اسنپ ویدئو

اگر می خواهید به یک کلیپی اسنپی آهنگی را اضافه کنید کافی است تا به موزیک پلیر خود رفته و آهنگ مورد نظر را پخش کنید. حالا به اسنپ چت برگشته و اقدام به ضیط ویدئو کنید. خواهید دید که آهنگ بر روی اسنپ کلیپ شما قرار می گیرد.

گذاشتن گیف بر روی عکس پروفایل در اسنپ چت - چی جوری

قرار دادن عکس پروفایل Gif در اسنپ چت

صفحه را از بالاترین بخش به پایین بکشید تا Snap code خود را ببینید. بر روی عکس روح ضربه بزنید. حال بر روی کلید عکاسی ضربه بزنید و به اینصورت از خود 5 سلفی بگیرید.سپس آنها را بصورت Gif وارد اسنپ کد کنید.

تمامی تنظیمات caption اسنپ چت

هنگامی که بر روی علامت مداد برای نوشتن چیزی بر روی عکس خود ضربه میزنید، اسنپ چت بصورت خودکار فونت پیشفرض خود را برای نوشتن فعال می کند. اما با چندبار ضربه بر روی مداد، شما می توانید فونت نوشتاری را بزرگتر کنید. همچنین  می توانید رنگ نوشته را از طریق آیکوه جعبه مداد رنگی در گوشه ی سمت راست و بالا تغییر دهید. قرار دادن اموجی و چرخواندن caption نیز از دیگر ویژگی های آن می باشد.

قرار دادن عکس گیف در اسنپ چت
 - چی جوری

فعال کردن فیلتر های موقعیت مکانی در اسنپ چت

هنگامی که شما یک عکس می گیرید و می خواهید آن را در اسنپ قرار دهید شما می توانید فیلتر هایی مانند زمات، دما، سرعت و یا فیلتر های رنگی با کشیدن صفحه به سمت چپ قرار می دهید. اما آیا می دانستید که می توانید موقعیت مکانی خود را نیز به این فیلتر ها اضافه کنید؟ به تنظیمات اسنپ چت خود رفته و با فعال کردن گزینه ی location filters این بخش را به فیلتر های خود اضافه کنید.

بازکردن لینک ها در اسنپ چت

اگر فردی که جزئه دوستان شما نیست برایتان لینکی ارسال کند، اسنپ چت آن را بدلایل امنیتی می بندد و لینک را غیرفعال می کند و لینک مانند یک متن ساده نشان داده می شود.

برای باز کردن لینک، بر روی پیامی که لینک در آن قرار دارد ضربه زده و نگه داریدتا پیام برای شما ذخیره شود. حالا منو را از بخش گوشه چپ و بالا باز کنید و سپس فرد ارسال کننده ی لینک را بعنوان دوست اضافه کنید. حالا اگر به چت خود بازگردید خواهید دید که لینک برای شما فعال شده است.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر