گاهی پیش می آید که شما می خواهید دسترسی یک گوشی را به یک سایت ببندید. در این آموزش ما نحوه بستن دسترسی گوشی اندروید، آیفون و ویندوز فون را به یک وب سایت توضیح می دهیم.


بستن دسترسی یک سایت در آیفون و آیپد

برای بستن دسترسی گوشی آیفون خود به یک یا چندین وب سایت، ابتدا به مسیر Settings > General > Restrictions بروید.

سپس گزینه Enable Restrictions را لمس کنید و رمز عبوری متفاوت با رمز عبور قفل صفحه گوشی بدهید، دقت داشته باشید که برای غیرفعال کردن این گزینه باید این رمز را بخاطر داشته باشید.

بعد از قرار دادن رمز عبور به پایین صفحه آمده و گزینه Websites را لمس کنید و پس از آن گزینه specific websites را انتخاب کنید.

پس از رفتن به قسمت specific websites مجددا به پاین صفحه آمده و آخرین گزینه، یعنی Add a Website را لمس کنید.

اگر بعدا اقدام به رفتن به وب سایت مورد نظر کنید، پیامی برای شما به نمایش در می آید که وب سایت مورد نظر بسته شده و با وارد کردن رمز عبور آن را از حالت مسدود خارج کنید.

بلاک کردن یک وب سایت در گوشی - چی جوری

بستن دسترسی یک سایت در اندروید

سیستم عامل اندروید مانند iOS بصورت مستقیم بخشی برای بلاک کردن سایت ها ندارد و برای انجام اینکار شما باید بصورت دستی فایل hosts گوشی خود را دستکاری کنید. برای انجام اینکار باید از یک فایل منیجر استفاده کنید که پیشنهاد ما ES File Explorer می باشد.

برنامه ES File Explorer را دانلود و نصب کنید.

Install on Google PlayES File Explorer

پس از نصب برنامه، آن را باز کنید و سپس بر روی گزینه “/” در بالای صفحه ضربه بزنید. پس  از آن به آدرس system > etc بروید.

در این فولدر شما فایل hosts را مشاهده می کنید. بر روی فایل hosts ضربه بزنید تا پنجره ای باز شود، سپس text را انتخاب کنید و در آخر ES Note Editor را لمس کنید.

بر روی سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و سپس گزینه edit را انتخاب کنید.

حالا شما می توانید این فایل را ویرایش کنید و سایت مورد نظر خود را بلاک کنید. برای مسدود کردن یک وب سایت در سیستم عامل اندروید، یک خط جدید را ایجاد کنید و عبارت ۱۲۷.۰.۰.۱ www.blockedwebsite.com را بنویسید.(بجای وب سایت نمونه در بالا وب سایت مورد نظر خود را تایپ کنید)

برای مثال برای بستن دسترسی گوشی به وب سایت گوگل باید مانند زیر باشد :

۱۲۷.۰.۰.۱ www.google.com

اگر قصد بستن چندین سایت را دارید، هرسایت را باید در یک خط جدید وارد کنید.

پس از اعمال تغییرات، گوشی را ریستارت کنید.

اگر فکر می کنید روش بالا پیچیده است و یا موفق به انجام این کار نشدید، می توانید از آنتی ویروس Trend Micro استفاده کنید و وب سایتی را مسدود کنید.

ابتدا اقدام به دانلود و نصب برنامه کنید.

Install on Google PlayTrend Micro

پس از نصب برنامه را باز کنید و به مسیر Options > Safe surfing بروید. حال وارد بخش Parental Controls شده و گزینه set up account را لمس کنید.

پس از ساخت اکانت، حالا گزینه ای با نام Blocked List را مشاهده خواهید کرد، بر روی آن ضربه بزنید و سپس add the websites را لمس کنید تا سایت مورد نظر در گوشی شما مسدود شود.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر