می دانید چه چیزی در مورد کنسول بازی پلی استیشن ۴ هیجان انگیز است ؟ اینکه بازی ها آپدیت و کنسول شما آپدیت باشد و شما با این بروزرسانی قابلیت های جدید را تجربه کنید. حالا می دانید چه چیزی آزار دهنده است؟ اینکه برای بروزرسانی کنسول و یا یک بازی باید منتظر شوید تا دانلود تکمیل شود. این را هم باید بگوییم که حتی برای بازی کردن برخی از بازی های جدید، کنسول شما باید آپدیت باشد.


 

ابتدا به تنظیمات (Settings) PS4 بروید. برای رفتن به تنظیمات باید وارد آیکون چمدان در منوی کنسول شوید.

بروزرسانی خودکار پلی استیشن ۴ (PS4) و بازی ها - چی جوری

در بخش تنظیمات (Settings) وارد گزینه ی سیستم (System) شوید.

آپدیت پلی استیشن
 - چی جوری

در این بخش وارد گزینه ی دانلود های خودکار (Automatic Downloads) شوید. در این قسمت است که تنظیمات ضروری را پیدا می‌کنید.

آپدیت خودکار بازی در پلی اسیتشن - چی جوری

در این بخش شما با چهار گزینه رو به رو می شوید، که در واقع سه عدد هستند و یکی زیر دسته ی دیگری می باشد . در زیر بصورت مختصر توضیحی در باره ی این گزینه ها خواهیم داد :

  • محتوای ویژه (Featured Content) : این گزینه به احتمال زیاد بصورت پیشفرض فعال است. این یکی از اساسی ترین گزینه هایی می باشد که به پلی استیشن (PlayStation) اجازه ی دانلود خودکار لینک ها در بخش محتوای ویژه را می دهد. بعبارت دیگر همان تبلیغات. غیرفعال کردن آن هیچ ضرری برای شما ندارد هرچند خیلی تنظیمات وحشتناکی نمی باشد.
  • نرم افزار بروزرسانی فایل های سیستم (System Software Update Files) : این گزینه هم باید بصورت پیشفرض فعال باشد، اگر غیر از این بود آن را فعال کنید. اساسا به این معنی می باشد که پلی استیشن (PlayStation) فایل های آپدیت سیستم را در صورت دسترس بودن دانلود خواهد کرد. به این منظور است که با فعال شدن این گزینه در صورت اتصال اینترنت، کنسول دیگر منتظر شما نمی شود.
  • نصب خودکار (Install Automatically) : این گزینه در واقع زیر دسته ی آپدیت سیستم به حساب می‌آید. در مورد فعال سازی این گزینه باید کمی با احتیاط تر برخورد کرد.  اگر شما پس از اتمام بازی آن را ذخیره نکنید، امکان این وجود دارد که PS4 را برای نصب بروزرسانی هایی که دریافت کرده است در حالت استراحت (rest mode) ریستارت کند. و اگر اینکار را انجام دهد تمامی زحمات شما به هدر می رود.
  • برنامه بروزرسانی فایل ها (Application Update Files) : این گزینه برای بازی می باشد. به این معنی که اگر فعال باشد، آخرین بروزرسانی برای بازی های شما انجام می شود. این گزینه می تواند خیلی خوب باشد برای بازی هایی که به آن علاقه دارید تا از آخرین ویژگی و مرحله های بازی که اخیرا به آن اضافه شده است استفاده کنید.

آپدیت پلی استیشن
 - چی جوری

دقت داشته باشید که تمامی کار های بالا درصورتی انجام می گیرد که شما در حالت استراحت دستگاه یا همان rest mode باشید و اگر دستگاه را بطور کامل خاموش کنید هیچکدام از کارهای بالا انجام نمی شود.

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر