آیا شما هم مانند من از برخی از برنامه های پیشفرض ویندوز متنفرید؟ در ویندوز برنامه هایی بصورت پیشفرض وجود دارد که بسیاری از کاربران ارتباط خوبی با آنها برقرار نمی کنند. اگر می خواهید این برنامه ها را با بهترین در نوع خود جایگزین کنید، با ما همراه باشید.


 

Multi Commander جایگزین File Explorer

برنامه ی File Explorer یکی از برنامه های پیشفرض، برای فراخوانی و مدیریت فایل ها در هارد شما است. این برنامه ی ویندوز برنامه ی خوبی است اما امکانات زیادی به شما نمی دهد. Multi Commander دارای گزینه های و امکانات بسیار بیشتری نسبت به File Explorer می باشد.

این برنامه دارای دو پنل می باشد و به شما اجازه می دهد تا سریع تر به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. شما به سرعت می توانید برنامه هایی مانند Notepad یا صفحه ی کامندی را باز کنید.

دانلود برنامه ی پشتیبان گیری
 - چی جوری

از دیگر قابلیت های این برنامه جستجوی خوب، تغییر نام سریع فایل ها و مقایسه ی سریع فولدر ها می باشد. اگر ابزار موجود در File Explorer کار شما را راه نمی اندازد، Multi Commander بهترین جایگزین می باشد.

دانلود برنامه ی Multi Commander

Mailbird جایگزین Windows Mail

بسیاری از افراد نیازی به برنامه های مدیریت ایمیل ندارند و یا برای مشاهده و مدیریت ایمیل های خود، از طریق وب سایت ایمیل خود اقدام می کنند. اما اگر چندین ایمیل دارید و یا دوست دارید برای مدیریت ایمیل های خود سریع تر عمل کنید، برنامه های مدیریت ایمیل بهترین گزینه ها هستند. برنامه های زیادی در این رابط وجود داره اما یکی از بهترین ها مطمئنن Mailbird می باشد. این برنامه تنها برای مدیریت ایمیل نیست و از طریق آن شما می توانید به اکانت برنامه های ویچت، واتساپ و فیسبوک متصل شده و با دوستان خود گپ بزنید.

این نرم افزار از یک امنیت چند لایه جهت مقابله با نفوذ استفاده می کند. حتی شما می توانید درصورت دلخواه چندین ایمیل را به آن متصل کنید و همه ی پیام های اکانت های خود را در یک صندوق ورودی مشاهده کنید.

این برنامه رایگان می باشد اما با پرداخت سالیانه ۱۲ دلار می توانید از ویژگی هایی که در نسخه ی پرو آن وجود دارد استفاده کنید.

دانلود برنامه ی Mailbird

EaseUS Todo Backup جایگزین Windows Backup

اگر در سیستم خود اطلاعات بسیار مهمی دارید، نسخه ی پشتیبان گیری و یا همان بک آپ گرفتن برای شما بسیار ضروری است. در ویندوز برنامه ی Windows 7 Backup and Restore بصورت پیشفرض وجود دارد. Windows 7 Backup and Restore برنامه ی بسیار خوبی است اما گزینه های زیادی ندارد و ابزار خاصی را در اختیار شما قرار نمی دهد.

در برنامه ی EaseUS Todo Backup شما ابزار زیادی را در اختیار خواهید داشت. در این برنامه شما می توانید در سه سطح اقدام به نسخه پشتیبان گیری کنید. از طریق این برنامه شما می توانید نسخه ی پشتیبان خود را بر روی فضای ابری و یا سرور در اینترنت بگیرید.

دانلود برنامه ی پشتیبان گیری
 - چی جوری

EaseUS Todo Backup برنامه ای است که برای نسخه ی پشتیبان گیری از سیستم، بدنبال آن می گردید.

دانلود برنامه ی EaseUS Todo Backup

IrfanView جایگزین Photo

برنامه ی Windows Photo Viewer  برنامه ی پیشفرض ویندوز برای باز کردن عکس ها می باشد. نسخه ی پیشرفته تر آن در ویندوز 10 عرضه شد. این برنامه خوب است اما اگر بدنبال یک برنامه ی نمایش عکس جایگزین Windows Photo Viewer هستید، IrfanView بهترین انتخاب است.

بهترین برنامه ی مدیریت امیل - چی جوری

این برنامه بسیار سریع تر از Photos است. اگر شما بخواهید عکسی را ویرایش کنید با Photos نمی توانید این کار را انجام دهید و باید از برنامه های جانبی استفاده کنید، اما IrfanView ابزار خوبی را برای ویرایش عکس ها در اختیار شما قرار می دهد.

 Panda Antivirus جایگزین Windows Defender

امنیت سیستم شما به آنتی ویروس بستگی دارد. سیستم شما ممکن است از طریق فلش و یا یک فایل دانلود شده از اینترنت آلوده شود. برنامه های ویروس یاب رایگان قوی و خوبی وجود دارد مانند Avira ، Avast اما یکی از بهترین این آنتی ویروس ها Panda می باشد. اگر در هنگام نصب تیک گزینه ی sponsored offers و همچنین Panda News را بردارید، هیچ چیز آزار دهنده ای را مشاهده نخواهید کرد.

دانلود آنتی ویروس رایگان
 - چی جوری

اگر بدنبال یک آنتی ویروس قوی و خوب می گردید پاندا یکی از بهترین ها می باشد.

دانلود Panda Free Antivirus

SpeedCrunch جایگزین ماشین حساب (Calculator)

Calculator یا همان ماشین حساب ویندوز برای کارها و حساب کردن اعداد ساده خوب است. حتی برای کمی پیچیده تر هم کار شما را راه می اندازد. اما SpeedCrunch یک برنامه ای فراتر از یک ماشین حساب ساده می باشد.

دانلود برنامه IrfanView
 - چی جوری

توابع زیادی برای محسابه در این برنامه وجود دارد. همچنین شما می توانید توابعی را تعریف کنید تا در موقع نیاز تنها به آن مقدار دهی کنید. با این ماشین حساب شما احساس محدودیت در محاسباتتان را نخواهید داشت!

دانلود برنامه ی SpeedCrunch

Notepad++ جایگزین Notepad

برنامه ی پیشفرض ویرایش متن ها ویندوز یعنی Notepad یک برنامه ی ساده است که تنها چند گزینه ی ساده مانند گذاشتن فونت و تغییر سایز کلمه هارا دارا می باشد. اما برنامه ی عالی Notepad++ با قابلیت های بسیار زیاد با قدرت بهترین جایگزین این برنامه می باشد. در Notepad++ شما می توانید برنامه نوسی کنید، با نصب پلاگین های متفاوت کارهای گوناگونی انجام دهید. برای مثال پلاگین مبدل کد های اسکی به هگز و بلعکس بصورت پیشفرض بر روی Notepad++ وجود دارد.

در هنگام برنامه نویسی شما در بخس انتخاب زبان این می توانید مشخص کنید که به چه زبانی در حال برنامه نویسی هستید تا مطابق با سینتکس آن برنامه به شما قابلیت های مختلف دهد.

دانلود آنتی ویروس
 - چی جوری

دانلود برنامه ی Notepad++

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر