شاید ما در آینده و دوره ای زندگی کنیم که تکنولوژی پیشرفت خوبی کرده است، اما هنوز ارسال فایل های حجیم برای کسی تحت وب، یک کار پیچیده می باشد.

فرض کنید شما قصد ارسال یک  فایل با حجم تقریبا ۱ گیگابایت برای کسی را دارید. از چه طریقی این کار امکان پذیر است؟ استفاده از سرویس هایی مانند ایمیل یکی از بدترین ایده ها هستندف همچنین حساب های کاربری مانند Google Drive و یا Dropbox و یا هر جای دیگری که فضا رایگان برای آپلود به شما می دهد، دارای محدودیت حجمی می باشند.

اما مرورگر محبوب فایرفاکس و اخیرا این مشکل را برطرف کرده است. فایرفاکس اخیرا سرویسی را راه اندازی کرده است که شما از طریق آن بدون ثبت نام و یا هرگونه اتلاف وقت دیگری، می توانید فایلی را تا حجم ۱ گیگابایت آپلود کنید.

این سرویس تنها عملیات آپلود را برای شما انجام نمی دهد، بلکه فایل شما را کد گذاری می کند تا امنیت شما را بالاتر ببرد.

آپلود و ارسال فایل با استفاده از Firefox Send

کار با این سرویس بسیار ساده است. با استفاده از هرمرورگری: Firefox, Chrome, Safari و Edge می توانید به این سرویس دسترسی داشته باشید، البته باید مرورگر شما بروز باشد.

حالا به آدرس اینترنتی send.firefox.com بروید.

آپلود فایل حجیم
 - چی جوری

پس از وارد شدن به وب سایت بالا، برای ارسال فایل می توانید بر روی قسمت آبی کلیک کرده و سپس آدرس فایل خود را بدهید و یا فایل خود را به درون مرورگر بکشانید.

دقت داشته باشید که نمی توانید فایلی با حجم بیش از ۱ گیگابایت را ارسال کنید.

آپلود فایل حجیم
 - چی جوری

فایرفاکس قبل از آپلود اقدام به کدگذاری ایمن بر روی فایل شما می کند و سپس عملیات آپلود آغاز می شود.

آپلود فایل امن
 - چی جوری

آپلود فایل، بسته به قدرت سخت افزاری ، حجم فایل و سرعت اینترنت شما متغیر است. پس از اتمام آپلود فایرفاکس لینکی را به شما می دهد که آدرسی برای دسترسی به فایلی می باشد که به تازگی آپلود کرده اید.

آپلود فایل یکبار دانلود - چی جوری

دقت داشته باشید که فایل هایی که در این سرویس آپلود می کنید پس از ۲۴ ساعت یا یکبار دانلود شدن، منقضی شده و پاک می شوند و دسترسی شما به این فایل دیگر ممکن نیست.

پس آدرس این فایل را برای چند نفر ارسال نکنید و مطمئن شوید که قبل از ۲۴ ساعت به دست رد مورد نظر برسد.

ارسال فایل حجیم، بصورت کامل امن با فایرفاکس - چی جوری

طبق گفته موزیلا این فایل ها از سرور پاک می شود و یا به مکان امن دیگری منتقل می شود، اینکه فایرفاکس فایل شما را نگه میدارد و یا پاک میکند، ماهم نمی دانیم اما دسترسی فایل دانلود شده برای عموم وجود نخواهد داشت.

ارسال فایل حجیم، بصورت کامل امن با فایرفاکس - چی جوری

توصیه چی جوری به شما این است که اگر فایلتان بسیار مهم و امنیتی می باشد ترجیحا از این سرویس و سرویس های مشابه استفاده نکنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر