کاربران پلی استیشن به مدت طولانی بدنبال راه هایی جهت اتصال یک هارد و یا فلش اکسترنال بعنوان حافظه داخلی برای بازی ها، فیلم ها و یا آهنگ های خود می گشتند و سونی بالاخره در بروزرسانی نسخه ی ۴.۵۰ این قابلیت را به کنسول بازی خود اضافه کرد.

 

قبل از شروع مطمئن شوید که هارد و یا فلش شما USB 3.0 باشد در صورت USB 2.0 بودن هارد شما بخاطر سرعت پایین این نوع رابط به احتمال زیاد پلی استیشن از شناسایی دستگاه خودداری کند.

هارد یا فلش خود را از طریق یکی از پورت های USB به دستگاه متصل کنید، این که به کدام یک از پورت های USB متصل کنید اهمیتی ندارد.

پس از اتصال پلی استیشن یک نوتیفیکشن نشان می دهد که به معنی اتصال یک دستگاه به کنسول شما می باشد.

اگر به هر دلیلی نوتیفیکشن برای شما نشان داده نشدشما می توانید از طریق آدرس Settings>Devices>USB Storage Devices رفته و هارد خود را مشاهده کنید.

در قدم بعدی برای نصب برنامه (بازی) خواندن اطلاعات، ذخیره ی اطلاعات، اسکرین شات و غیره شما باید هارد خود را بعنوان یک حافظه ی داخلی تعریف کنید. برای این کار بر روی Next کلیک کنید.

در این بخش شما اطلاعات هارد خود را مشاهده خواهید کرد. این گزینه هنگامی به کار می آید که شما بیش از یک USB را به کنسول خود نصب کرده باشید. بر روی Format as Extended Storage کلیک کنید. دقت داشته باشید که با این کار هارد شما فرمت می شود و اگر اطلاعاتی درون آن باشد پاک می شود.

پنجره ی هشداری برای شما به نمایش در می آید که در هارد شما فرمت خواهد شد. بر روی گزینه ی Format کلیک کنید.

بار دیگر برای شما هشداری به نمایش در می آید که آیا از فرمت کردن هارد خود مطمئن هستید؟(ول کن نیست!). بر روی گزینه ی Yes کلیک کنید.

فرمت شدن و نصب درایور های لازم زمان زیادی طول نمی کشد و تنها به حجم هارد شما بستگی دارد. پس از اتمام اطلاعاتی مبنی بر تغییر حافظه پیشفرض کنسول(در بخش بعدی توضیح خواهم داد) و توقف استفاده از هارد را توضیح می دهد.

تغییر موقعیت پیشفرض حافظه پلی استیشن ۴

اگر می خواهید پس از اتصال هارد اکسترنال آن را بر روی حافظه پیشفرض کنسول قرار دهید تا از این به بعد بازی ها و دیگر اطلاعات بر روی آن ذخیره شود، در منوی Settings به بخش Storage بروید.

هردو حافظه باید در این بخش نمایش داده شوند. System Storage هارد داخلی کنسول و Extended Storage هارد اکسترنال شما می باشد.

برای انتخاب یک هارد بعنوان هارد پیشفرض کنسول، کلید Options را فشار دهید تا یک پنجره در سمت راست تصویر نمایش داده شود.

از بخش Application Install Location هاردی را که می خواهید بعنوان هارد پیشفرض کنسول انتخاب شود، انتخاب کنید.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر